Co dělat v případě nepřijetí na střední školu

Od 20. 5. uvidíte v systému DiPSy seznam škol, které nabízejí možnost podání přihlášek na střední školy ve 2. kole. Podávání přihlášek zůstává stejné jako v kole prvním.

Střední školy musí ve 2. kole zohlednit výsledky jednotné přijímací zkoušky (JPZ) z 1. kola (opět s vlivem minimálně 60 %, resp. 40 % u gymnázií se sportovní přípravou).

Termín zahájení 2. kola

• 20. května 2024 – zveřejnění kompletního seznamu škol vypisujících 2. kolo přijímacího řízení bude na stránkách systému i s volnou kapacitou v jednotlivých oborech vzdělání

Termín podání přihlášek do 2. kola

• do 24. května 2024 – podání přihlášek do 2. kola

Termíny 2. kola školních přijímacích zkoušek

• od 8. do 12. června 2024 – talentové a školní přijímací zkoušky

Další důležitá data

• 18., 19. a 20. června 2024 – nahlížení do spisu
  • 21. června 2024 – ředitel školy zveřejní výsledky

Přihláška do 2. kola

Pro druhé kolo přijímacího řízení můžete podat:

• až 3 přihlášky do oborů vzdělání bez talentové zkoušky (maturitní i nematuritní obory),
  • až 2 přihlášky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou.

Výběr škol na přihlášku – prioritizace

Prioritizace výběru oborů vzdělání ve vybraných školách je pro 2. kolo stejná, jako pro kolo 1.

• Uchazeč, který nekonal JPZ v 1. kole, nemůže ve 2. kole podat přihlášku do maturitního oboru!