Projekt – mikroskopování

Tento týden v pondělí 14. 10. a v úterý 15. 10. se žáci 3.A, 3.B, 6.A a 6.B věnovali mikroskopování. Každá třída v učebně přírodopisu 1. hodinu vyslechla zajímavou přednášku RNDr. Evy Peckové, Ph.D o mikroskopování, elektronovém mikroskopu a o práci s ním, druhá hodina byla praktická – práce s mikroskopem. A co se pozorovalo a zkoumalo pod mikroskopem?

Výběr byl pestrý, z živočišné říše (motýlí křídlo, klíště, veš, křídlo sršně, ptačí pírko), z rostlinné říše ( lístečky mechu, divizny nebo hlošiny) a byla zastoupena i neživá příroda (výbrusy minerálů). Pro některé mladší žáky to bylo první setkání s mikroskopem a kdo potřeboval poradit, mohl se obrátit na pedagogy nebo vybrané žáky z 8. tříd, kterým děkujeme za aktivní spolupráci. Velký dík dr. Peckové za vedení tohoto projektu (druhý rokem) a doufáme, že v mikroskopickém bádání budeme pokračovat.