Anglie – ostrovní zprávy

24. 5. – Vážení a milí,

náš pobyt se bohužel dostal do finále, a tak Vám posíláme poslední část zpráv z našeho putování.

Páteční den v Brightonu byl po celý den slunečný a krátký pobyt na pláži se nám postaral o příjemnou přestávku.

Ráno jsme se toulali v malebných uličkách staré přístavní části města, poté nás čekala prohlídka Královského pavilonu a pobřežního mola v Brightonu, kde jsme se mohli občerstvit, zároveň si tam žáci užili turistické atrakce.

Poslední plánovanou zastávkou byla prohlídka Mořského světa a podle reakcí dětí soudíme, že si to velmi užily.

Odpoledne nám už zbyly jen dvě hodinky na volnější program, procházku po pláži a na nákup suvenýrů a občerstvení na cestu.

Po povinné devítihodinové pauze řidičů jsme se v 17:00 vydali do přístavního města Dover, kde bychom ve 20:00 měli stíhat trajekt. Jakmile se vylodíme, pokusíme se Vám alespoň velmi orientačně nastínit dobu zítřejšího příjezdu.

Těšíme se na brzké setkání a zároveň nás mrzí, že náš pobyt tak rychle uběhl.

Zdraví

Mariana Králová, Božena Ševčíková, Daniel Honeš, průvodkyně Hanka, šoféři a děti

23. 5. – Vážení a milí,

i dnešní den jsme měli nabitý program a věříme, že místa, která jsme navštívili, se všem postarala o prima zážitky.

Po anglické snídani jsme vyrazili na ranní procházku po útesech Seven Sisters. Sluníčko a modrá obloha nad hlavou jen dokreslily kouzelnou atmosféru anglického venkova a krás národního parku South Downs.

Další zastávkou bylo významné přístavní město Portsmouth, kde sídlí Královské námořnictvo, ovšem doky jsme si prohlédli jen z autobusu, neboť jsme spěchali na návštěvu rodiště Charlese Dickense. Pan průvodce poskytl dětem poutavý výklad v anglickém jazyce a seznámil nás s životem a dílem tohoto významného autora.

Po rychlém poledním občerstvení jsme se přesunuli do asi hodinu vzdáleného univerzitného města Winchester, které je historicky spjato s legendami o králi Artušovi. Prohlédli jsme si pozůstatky Winchester Castle z 13. století a prošli si historické centrum města. Necelá hodinka nám zbyla i na krátký rozchod.

Pak už nás čekal jen přesun zpět na ubytování do Brightonu, kde nás čekala zasloužená večeře po dalším vydařeném dni.

Zítra se můžete těšit na pokračování.

Zdraví žáci, učitelé, paní průvodkyně a řidiči

21. 5. – Vážení rodiče, milí přátelé,

v úterý 21. 5. jsme bezpečně dorazili do Belgie. Naše putování jsme započali na bitevním poli u Waterloo, 4D projekce nás vtáhla do víru slavné napoleonské bitvy a svou kondičku jsme otestovali výstupem na památník 1815 Memorial. Pokořili jsme téměř 450 schodů.

Další zastávkou bylo hlavní město Belgie – Brusel. Návštěva Parlamentaria s audioprůvodcem byla velmi zajímavá. Poté jsme prozkoumali historickou část města, prošli jsme kolem královského paláce, přes náměstí Grote Mark až ke známému čůrajícímu panáčkovi.

Vůni belgických hranolek, vaflí a delikátních pralinek jsme si užili jen za běhu. Vpodvečer jsme se přesouvali do Francie na ubytování v Calais. Zde jsme strávili jednu noc, po snídani jsme se vydali k terminálu Eurotunelu, který byl nedaleko.

Do Anglie jsme dorazili v dobré náladě. Bez meškání jsme navštívili středověký hrad Dover z 12. století a pokochali se výhledy na křídové útesy a přístav. Posléze jsme se vydali na cestu do poutního místa v Canterbury, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavého, a čas zbyl i na malý rozchod a občerstvení.

Ve večerních hodinách jsme dorazili na ubytování do Brightonu, kde nás bude čekat další dobrodružství.

Všichni jsme v pořádku, dešťovým přeháňkám jsme vždy zvládli uniknout a místy si dokonce užíváme i sluníčka.

Z Britských ostrovů zdraví

Mariana Králová, Božena Ševčíková, Daniel Honeš, průvodkyně Hanka, řidiči a žáci 2. stupně

21. 5. – Vážení rodiče,

všichni účastníci zájezdu právě dorazili do Belgie a jsou v pořádku. Zahajují tak další etapu putování :-).